Mantolamanın etkili olabilmesi için binanın dış cephesine yapılmalıdır. Dış cepheye yapılan mantolama işlemleri daha etkili sonuçlar gösterir. Ayrıca oturulan içinde yaşam olan binalara da mantolama işlemleri yapılabilmekte ve evin boşaltılmasına gerek kalmamaktadır. Mantolama diğer ısı yalıtım uygulamalarına göre daha uygun fiyatlı ve daha uzun ömürlü olmaktadır.

Ayrıca mantolama uygulanan binalarda küf oluşumu ve mantar oluşumu gerçekleşmez. Mantolama evin dışarısında gerçekleştiği için iç alanda herhangi bir yaşam alanı kaybedilmez. Ayrıca mantolama işlemleri yapıldıktan sonra 24 saat boyunca don olmaması önemlidir. Bu yüzden kış aylarının soğuk günleri fazla tercih edilmez. Eğer mantolama yaptırmak istiyor iseniz bize danışarak bilgi alabilirsiniz.

Yapılan mantolama işlemi üniversal olan bazı standartlara uygun olmalıdır. Örneğin TS 825 STANDARTI mutlaka geçerli olmalıdır.

Aynı şekilde mantolama kalınlıkları TS 825 e göre ayarlanmalıdır. Her binanın ihtiyaç duyduğu mantolama malzemesi farklıdır en iyi malzeme seçimi için ücretsiz olarak bizden bilgi alabilirsiniz.