Isı yalıtımının nereye uygulanması gerektiği çok önemli konulardan biridir. Çünkü doğru olmayan noktalarda kullanılan ısı yalıtım malzemeleri hem fazla malzemenin ziyan olmasına hem de iş süresinin uzamasına neden olur. Bu yüzden sadece ısı yalıtımı yaptırmak yeterli değildir. Isı yalıtımının tam olarak nereye yapılacağı ve hangi malzemelerin kullanılması gerektiği amatör firmalarca yapılması mümkün değildir. Bu yüzden ısı yalıtımı uygularken bu konuda tecrübeli olarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Dışa bakan duvarlarda genellikle ısı yalıtım uygulaması yapılırken dış etkenlere uygun şekilde ürünler kullanılmalıdır. Yağmur korozyon gibi faktörlerde yalıtım malzemesi zarar görmemelidir.

Dünyadaki enerji kaynakları hızla tükeniyor. Bu durum özellikle gelişmiş ülkelerin enerjiyi tasarruflu bir biçimde kullanmak için yeni yöntemler geliştirmelerini sağlıyor. Enerji tüketiminin her geçen yıl hızla artması, ülkemizde de tasarruf yapmanın gerekliliğini ortaya koyuyor. Binalardaki enerji tüketimini kontrol altına almanın en etkin yolu ise ısı yalıtımı yaptırmaktan geçiyor.

Isı yalıtımının en çok faydalarından biri ise enerjiden fazlasıyla tasarruf etmeyi sağlamasıdır. Bu durum elbette ki sizlerin ödediği enerji hizmeti faturalarına da yansıyor. Bununla birlikte, binanızın içindeki enerjinin homojen olarak dağılması evinizin konforunu ve buna bağlı olarak yaşam kalitenizi yükseltiyor.